Oknal ile İş Birliği

Kamuoyuna Duyuru,
Hedef Belgelendirme Gözetim ve Danışmalık Hizmetleri LTD. ŞTİ. ile Oknal Sınai ve Tıbbi Gazlar Gıda Pet. Tas. SAN. ve TİC. A.Ş. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.
T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 Sayılı Kanun ve tebliğlerde yer alan tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler arasında olan 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0016-4 Kaynak Operatörü, 12UY0083-3 Metal Kesimci ve 12UY0084-4 Metal Kesim Operatörü ulusal yeterliliklerinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Sigortası Fon’undan karşılanacaktır.
Oknal Sınai ve Tıbbı Gazlar Gıda Pet. Tas. SAN. ve TİC. A.Ş. , ulusal ve uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0016-4 Kaynak Operatörü, 12UY0083-3 Metal Kesimci ve 12UY0084-4 Metal Kesim Operatörü yeterliliklerinde yapılacak uygulamaların yetkin uygulayıcılar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki kaynak ve metal işlerinin kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Oknal Sınai ve Tıbbı Gazlar Gıda Pet. Tas. SAN. ve TİC. A.Ş. 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı, 11UY0016-4 Kaynak Operatörü, 12UY0083-3 Metal Kesimci ve 12UY0084-4 Metal Kesim Operatörü yeterliliklerinde faaliyet gösteren kişilerin, Üretici Firma Protokolü Kapsamında yapılan teşvik başvuruları doğrultusunda MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.
Oknal Sınai ve Tıbbı Gazlar Gıda Pet. Tas. SAN. ve TİC. A.Ş. , TÜRKAK’ tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Hedef Belgelendirme Gözetim ve Danışmalık Hizmetleri LTD. ŞTİ. ile üretici firma protokolü imzalamıştır. Bu protokol ile kaynak ve metal işlerinde çalışan kişilerin bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK Mesleki Yerlilik Belgesi sahibi olabilmesi amaçlanmaktadır. Sınavlarda başarılı olan kişiler katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.